Επίσκεψη από εκπαιδευτικούς του σχολείου Albeda, Ολλανδία

Στις 06.04.2022 μια ομάδα εκπαιδευτικών από το σχολείο Albeda (www.albeda.nl ) που βρίσκεται στο Ρότερνταμ, επισκέφτηκε το Ινστιτούτο μας. Κατά την επίσκεψή τους, μίλησαν με τον διευθυντή και τους εκπαιδευτικούς του Ινστιτούτου για τις προκλήσεις της εκπαίδευσης ενηλίκων και της ΕΕΚ, τις δυσκολίες και τις μελλοντικές προοπτικές. Οι Ολλανδοί συνάδελφοί μας ενδιαφέρθηκαν επίσης για τη δημιουργία μιας μελλοντικής κοινοπραξίας Erasmus+.

Είχαν επίσης την ευκαιρία να γνωρίσουν σπουδαστές της ειδικότητας “Τεχνικός Τουριστικών Μονάδων και Επιχειρήσεων Φιλοξενίας” οι οποίοι τους πρόσφεραν ένα δροσιστικό μη αλκοολούχο κοκτέιλ! Με μεγάλη χαρά τους φιλοξενήσαμε και ανυπομονούμε να δημιουργήσουμε μια μελλοντική συνεργασία μαζί τους!